Wzorem założeń projektowych jachtu motorowego Bonito 25 są amerykańskie jachty typu C-Dory. Jachty te pływają po trudnych wodach północnego Pacyfiku i Alaski.

Stąd koncepcja Bonito 25 – bezpiecznego i bardzo wygodnego jachtu, przeznaczonego do uprawiania turystyki i rekreacji motorowodnej. Jacht ma bardzo małe zanurzenie - tylko 35 cm - doskonale sprawdzi się na rzekach i kanałach Europy oraz jeziorach, zalewach, zatokach i morskich wodach przybrzeżnych. 

Długość kadłuba: 762 cm (długość kadłuba -bez kaczego dziobu i platform rufowych)
Długość całkowita: 856 cm (z kaczym dziobem i platformami rufowymi)
Szerokość: 260 cm
Zanurzenie: 35 cm
Wyporność: 1700 kg
Liczba koi: 4 - 5
Załoga: 6 osób
Wysokość w sterówce: 195 cm
Silnik: 10 – 150 KM (zalecane min 30 KM)
Ster strumieniowy 110 mm Vetus

Bonito 25 - bazując na zbudowanych wcześniej prototypach jachtów Bonito 700 i Bonito 760 wykonaliśmy formy do budowy nowego laminatowego jachtu motorowego Bonito 25. Jacht jest wykonany w technologii infuzji próżniowej o której możesz przeczytać w dziale infuzja 

Bonito 25 jest nowoczesnym jachtem motorowym zachowującym stylistykę klasycznych jachtów motorowych. Przemyślany kształt dna zapewnia oszczędne pływanie z małą prędkością spacerową i jednocześnie pozwala na uzyskanie sporych prędkości podczas pływania w ślizgu.

Dobrze rozplanowane wnętrze z wysokością 2 metry zapewnia bardzo wygodne wielodniowe pływanie dla 4 osób.

Duża wygodna kabina WC z prysznicem, bardzo duży kambuz (aneks kuchenny) o długości 180 cm to wiele miejsca w szafkach z szufladami i dużo miejsca do przygotowywania posiłków. Płynąc w rejs większość z nas nabiera ochoty na gotowanie :-)  

Wygodna i bardzo szeroka koja dziobowa i rozkładana dineta pozwalają na wygodne spanie dla 5 osób.

Kabina wygodna z panoramicznym widokiem w zakresie około 330 stopni. Szyby ze szkła hartowanego.  Wewnątrz wprowadziliśmy zmiany które zapewniają komfort życia na łódce.

Możliwość zastosowania różnych mocy silników (od 10 - 150 KM) daje Ci możliwość zdecydowania w jaki sposób chcesz pływać. Przy małym silniku (zalecamy-30 KM) łódka bez problemu osiąga prędkość 15 km/h. Przy wyższych mocach silnika (od 90 KM do 150 KM) płynie w ślizgu zapewniając i wygodę i dobrą prędkość przelotową.

Jacht sprzedajemy na różnych etapach budowy zaczynając od sklejonych usztywnionych skorup kadłuba i pokładu.

Możemy wykonać dowolne doposażenie łodzi jakie sobie klient zażyczy.